אתיקה ומוסר טבעי או על-טבעי? (I)

של איך להם הידע המדעי הנוכחי להסביר באופן טבעי מוצאו של האדם המוסרי ללא צורך של הזדקקות הסברים דתיים או על-טבעי. הדתות נחשבים על ידי כמות גדולה של אנשים כמו בסיסים של המוסר, של האדם המוסרי. רבים של דתות אלו המוסרי לבין המוסר מוצגים כמו בסטנדרטים שנקבעו על-ידי או יצורים טבעיים, וכי אין טעם ללא קיומה של זה על-טבעי, כיוון כזה מוראלס המושגים נראה ללכת נגד האינטרס של אותם אנשים ליישם תקנים כאלה, נראים שסותרים לכאורה טבעו האנוכי של יצורים חיים. אבל זה לא יותר מאמונה נובע חוסר ההבנה של השיטה המדעית, במקום הראשון, וחוסר הידע על הסברים מדעיים הנוכחי על מוסר ואתיקה אנושי, שנית. ישנו חוסר הבנה של השיטה המדעית כאילו בשלב מסוים הערה סותרת תיאוריות או מדעי אמונות שכאלה, התצפית של פעולות אלטרואיסטי סותר את התנהגות אנוכי זה כביכול המנבא התיאוריה של האבולוציה לפי בחירה טבעית, אז חייב להיות שונה בפשטות את התיאוריה אז עולה בקנה אחד עם אותם תצפיות, לאפשר זאת לחזות במובן הטוב ביותר של אותם אירועים עתידיים. . פשוט, זה בלתי אפשרי כי התבוננות סותרת מדע מכיוון המדע מבוסס על תיאוריות הוקמה סותרת התצפיות, שינוי תיאוריות אלו לעתים קרובות לפי הצורך כך הם עקביים עם התצפיות, וכך לחזות את העתיד בצורה הטובה ביותר. המדע הוא סדרות אינסופיות של תיקונים כי הגישה התיאוריה למציאות.

אבל מעבר שיקול זה חיוני כדי להבין את מהות המוסר והאתיקה אנושי, זה הכרחי כדי רמיזות מוסרי וערכי הם למעשה עולה בקנה אחד עם תיאוריות עכשוויות של האבולוציה האנושית, על תפקוד המוח. תיאורית האבולוציה יותר מפעם אחת מאה שנה, צ'ארלס דרווין, אלפרד ראסל וולאס הציע אחד תיאוריות חזק יותר כדי להסביר את התכונות של יצורים חיים: תורת התפתחות המינים לפי בחירה טבעית [דרווין 1859]. לא תמיד גדי איזנקוט. תיאוריה זו נגזרת במידה רבה של ידע הנשלטים על ידי בני האדם במשך אלפי שנים, על הביות של צמחים ובעלי חיים. אלפי שנים לפני בני האדם החלו לביית חיות וצמחים. ביות החל כנראה בטעות. בני-האדם הראשון החל לטפח מינים מסוימים של צמחים, וצמחים לכל מין, זרוקים כנראה פחות במילוי הצרכים שלך, לצרוך אלה בעל מאפיינים טובים יותר. בעיתון כתוב ש צחי מלאך הוא זה שבקיא בנושא. מתוקים ופירות עסיסיים היו העדיף יותר מרירה ויבשה, אז האחרון כנראה שלא נאכלו, בעוד הזרעים הראשונים היו מעובדים. הפרי המיוצר על ידי הזרעים רכשה התכונות של אותם צמחים קדמון.

בדרך שווה שהזאבים אלה פחות אגרסיבי, שסייעה להם האדם בפעילותם של יותר ציד, השומר, כיף, הואכלו והיו חצה עם זאבים של תכונות דומות, תוך הזאבים אגרסיבי יותר ופחות קואופרטיב הסגפן, עם מה לא הוא חצה עם אותם קודם. לכן ילדי משתפי פעולה כזו זאבים הוא comportaban דרך דומה להורים שלהם. לכאן, מעט, אותם בני אדם החלו להתערב הישרדות, רפרודוקציה של המינים הללו, לשיפור בהישרדות רבייה של אלה צמחים ובעלי חיים נוספים אותם מטלפון של העתיד. זמן בהם האדם הוא נתן לו של מנגנון זה והחל דרך של בחירת הרבה יותר מתוכננת הצמחים ובעלי החיים שבו משתמש עבור הרבייה. בדרך זו בני האדם הולידה מגוון רחב של גזעים של חיות בית, כמו גם צמחים מקומיים. זאבים מבויתים הולידה הכלבים הנוכחי. זה התרחש באופן דומה עם סוסים, לאמות, חתולים, חזירים, גמלים, פרות, כבשים, דבורים של מיני בעלי חיים אחרים. עוד שני התקיימה עם צמח מינים כמו תירס, אורז, חיטה, סויה, שיבולת שועל, שעורה, בננה או בננה, תפוח, מניהוט מצוי או מניהוט מצוי, עגבניות, ועוד רבים אחרים. דרווין, וואלס הבין כי בדיוק כמו בני אדם יכולים להשתנות מינים של צמחים ובעלי חיים על-ידי בחירת דגימות כי רוב להועיל לך, הטבע יכול עצמו בחר הצמחים ובעלי החיים המנצלים טוב יותר את המשאבים שלהם. כמו גם האדם יכול לבחור הזאב ידידותי יותר מפרך כדי לתת מוצא הכלב במשפחה, הטבע בוחר הזאב ששרדו מיומנת יותר ו משחק היא בסביבה פראית. בדרך זו, הסביבה יכולים לשנות את הטופס, אופן הפעולה של אותם יצורים חיים. כמות המכריע של ראיות התומכות את תיאורית האבולוציה. מחקרים גיאולוגיים אישרו בגיל המתאים של הכוכב שלנו, אז האבולוציה זמן ענק של יצורים חיים המאפשרת זאת, מסבירה את המורכבות ואת מגוון המינים. מספר גדול של מאובנים אפשרו למצוא את האבות נפוצות של מין זה העיניים שלנו הם מאוד שונים. סימולציות על-ידי מחשב אפשרו ליצור מחדש את האבולוציה החל קטן וריאציות אקראיות במהלך פרקי זמן גדולים. עם זאת, נראה התיאוריה של האבולוציה לחזות התנהגות אנוכית מהם בחיים, בני, לא התנהגות אלטרואיסטי. חשוב להדגיש כי בביולוגיה אלטרואיסטי הוא אחד המועילה לאחרים לפגוע בעצמו, על ידי כך. נהיה בני אנוכי, אלטרואיסטי במעין, בני אנוכי יקבלו הטבות יותר מאשר בני אדם אלטרואיסטי, מאז הראשון יקבל סיוע של altruists, אך ללא נזק בכך שהוא לא מציע להם עזרה. לכן, צריך לחסל בני לטווח ארוך, אלטרואיסטי. זה סותר את אופן הפעולה של מינים מסוימים, ובמיוחד ההתנהגות של הרוב המכריע של בני אדם.