שירות לקוחות ברמה של 5 כוכבים

שביעות רצון הלקוח הוא יקר, אך נאמנות לקוחות לא יסולא בפז. בעולם התחרותי של עסקים היום, חשוב יותר ויותר להציע שירות הלקוח כי הוא בלתי מנוצח. עשר יצירתי האסטרטגיות האלה כי יכול לתמוך הטרנספורמציה של לקוחותיה את האפשרות של הליכה שלטי חוצות עבור העסק שלך. 1 לפנק את הלקוחות שלהם כמו תמלוגים. השכרת שירות נציג ללקוח לקבל את הלקוחות שלהם עם ההגעה, מציעים שירות במלתחה כך הלקוחות יכולים לדעת בנוחות, העובדים שלך, ואתה במקום העבודה 2. לספק שירות חניה. לספק חנייה ניתן לשפר במידה רבה את הגישה שלו להקמה היכן החניה מוגבלת או הימים כאשר מזג האוויר הינו אתגר.

(הערה: הטיפים עליך שלא להתקבל.) 3 להפוך את המתנה נעימה. אם ללקוח יש להמתין, הם מציעים כוס קפה חם, קפה עם חלב או עם כוס מים עם גז, כיסא נוח, וכן מבחר מגזינים הנוכחי. (הקפד לעדכן שלהם יומנים בדרך כלל.) כל עשר דקות, נציג שירות ללקוח מהלקוח על המצב של עדכון הממתינות שלך. 4. לספק שוער.

כאשר אתה מוסיף שוער, יכול לספק ערך מוסף ללקוחות שלך "על"הקרקע. תמיכה ללקוחות, ביצוע מארוחת צהריים או ערב האחרונה פעילות עבור שיער גזור, המספק רשימה של מקומות בעלי עניין או מסייעים ללקוחות לאתר את האובייקט מיוחדת לא המוצע על-ידי החברה שלך. 5. התקשרו הלקוחות שלך מדי יום שני. התקשרו הלקוחות שלך מדי יום שני, באותו זמן. השיחה פשוט לומר "שלום" כדי לבדוק לשאול כמה דברים, אם יש משהו יכול לעזור עם, או מה היא חדשה בהחיים שלך או העסק שלך. שיתוף רעיונות, צחוק, ותמיכה. Afunciona! 6. מתן "באותו יום" או שירות משלוחים מיידית. עסקים בעולם היום, שירות מהיר, הלקוחות שמח, רווחים גבוהים. להציע שירות משלוחים באותו יום או את הלילה נעשה דרך FedEx או Express מוטס, להאיץ את היתרונות שלו על-ידי אספקת המוצרים והשירותים שלה מהר! 7. קוראים את הלקוחות בימים של חגיגה. לשמור על מעקב אחר של ימי הולדת, ימי נישואין, אבני דרך ואירועים מיוחדים (סיום לימודים, חתונות, בר מצווה), ולקרוא את הלקוח בימים מיוחדים אלה כדי לומר "אני חושב עליך ביום מיוחד זה מזל טוב". 8. ספק דואר קולי 'העצה היומית'. נצלו את קולי ומכונות מענה באמצעות פרסום הודעה האומרת "וואו!" כולל טיפ"היום" בהודעה הקלטת, אשר עשוי להיות מאוד מבדרים ומלמדים מתקשרים, כמו גם בנאי של אמינות וסימפטיה עבורך. 9 לספק שירות של קבצי cookie. יום של כל חודש, אספקת עוגיות תוצרת בית ללקוחות שלהם. עוגת ספוג שוקולד או עוגיות הם תמיד פופולריים. שירות זה אפשר להידבק כדי מאפייה בעל מוניטין של איכות גבוהה, ברית אסטרטגית נוצרים בתהליך. מסנוור 10 ילדים! מסנוורים את הילדים, לשמור אותם שמח בעוד ההורים לעשות עסקים על-ידי המציע מאוד יצירתי "פינת הילדים". הסוללה באזור זה עם משחקים, צביעה: בידור, צעצועים וספרים. במהלך שעות העבודה שיא, השכרת קוסם, סיפורים, מוזיקאי, אמן או בלון כדי לספק רמה גבוהה של אינטראקציה, כיף טהור ישמור כולם מאושרים ועבור "חזרה יותר." אודות המחבר: שדות Bea, פינס הדרומי, צפון קרוליינה, ארה ב.UU. שדות BEA הוא המאמן ההנהלה ומאמן מוסמך את שיווק גרילה. היא גם יועץ, מאמן, הציבור דובר, מחברם של חמישה כוכבים, הבמאי של e – קורס. תחומי ההתמחות שלו הוא פיתוח מנהיגות שיווק בכירים, מנהלים, בעלי עסקים קטנים, מנהיגים פוליטיים.