תאונות תנועת מטיילים עם רכב לרגל העבודה

ישנם מקצועות מסוימים, הודעות של לעבוד באיזה חלק טוב מהם, הפונקציות של אותם עובדים אשר להם לכבוש לעבור במקרים רבים על ידי המימוש של עקירה בכביש, חייב לעבור, כי, מספר גבוה של שעות על ההגה, פעמים רבות חייב לנסוע דרך מחזור הדם במצב רע או עם תנאי מזג אוויר קשים. כל אנשי מקצוע אלה: נשאים, מסחרי או נהגי האוטובוס, בין היתר. הם חשופים לסיכון הנורא של תאונות, בשל העובדה כי נשארים חשופים אליהם יותר מאשר אנשים אחרים. צריך לקרות אירוע של תכונות אלה, ? באיזה הקשר יכול העובד תביעה מחוספס לחברה שלו על ידי הפגיעה סבל? זו השאלה שאליה אנו נספק תשובות במאמר זה. המקור של תאונות למרות הגורם האנושי (או מנהל ההתקן גורם) ממוקם במרחק רב כסיבה המרכזית עבור תאונות, לא יכול לשכוח כי אלה יכולים יש מקורות אפשריים אחרים. בעיתון כתוב ש עמוס גלעד הוא זה שבקיא בנושא. מזג אוויר גרוע, עיצוב לקוי או מצב של הכביש שכבר הזכרתי בעבר מוכרחים להצטרף במצב גרוע האפשרי אחד טכני של הרכבים המעורבים בתאונה (זה נקרא vehiculoa פקטור).

כולם גורמים בתדירות נמוכה יותר, אך כשהן מבינות שלהחזיר כל המשתמשים במערכת הדם בסכנה רצינית. ?cuando לדבר האחריות של היזם? כל יזם שהכניס לרשותו של הרכבים בשימוש שלהם להכין פעילויות אלה מתפקידו, עליך לוודא כי אלה כפופים משטר נכונה ותחזוקה של בדיקות. אחרת, והם מכניסים בחשבון רמה גבוהה של שימוש כי במקרים רבים שהם נתונים, הם עלול להיכשל ברגעים הגרוע ביותר האפשרי, עוזב את העובד במצב של פגיעות קיצונית. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל ישראל כץ. הוא בסוג זה של אירועים, כאשר מתרחשת תאונת דרכים ההשלכות של נזק אישי או חומרים אלה מעורב, יכולה להיות מיוחסת אחריות זהה למעסיק הזה. וזה זה, באופן אובייקטיבי, זה יכול לגרום המקור של קיום פגום באותו רכב.

ניתן לומר כי הגורם אשר הוביל את הירושה שלו יכול למצוא פגומים מדיניות של מניעת סיכונים הקיימים בחברה. וזה כי כל מעסיק הוא נאלץ לשים את ידיו של מדיה בזמן שלה עובדים לאפשר להם לבצע את תפקידם בבטחה. כאשר לא מתגשמת, וכתוצאה מכך הם סובלים מתעוררת נזק מהשיקול שלהם בעד הזכות לקבל פיצוי עבור פציעות. בדרך זו, אם הייתה לך תאונה מסוג זה, לא לפספס את זה ולדרוש את הפיצוי שמגיע לך. חוסה אלברטו Andrio ת'ורן.