Ferrando ברטולומה, מן הביצועים לשירה חזותית (ולהיפך)

לא מספיק כדי לכתוב ספרים של פסוקי להיות משורר. יש צורך להבין את החיים באופן שונה, יש אנטנות חדה, ההתראה רוח, לסייע לאנשים despertara. אלה מילים של Joan Brossa טוב שאפשר למרוח את עבודתו של ברטולומה Ferrando, זמר, משורר חזותי, אשר מאז שנות ה-80 פיתח אינטנסיבי אמנותי והוראה, מקרין פעילות לניתוח של כל מבקר המתכוון להעמיק את עבודתה. מחברם של מאמרים לקראת שירה של הטלפון, או בספרים נראה intermediaa movila ואמנות, כמו גם שונים הקלטות, כמה קטעי וידאו של המופע, ברטולומה Ferrando וגם היה בעיקר פיוטי יוצר, ממציא מרתק heterodoxies שבו הטקסט מצליח לברוח משמעותו בזכות הפעולהשבו התמונה מאמצת הגיוני באמצעות תחביר ובלשנות שלה. באחד libritosa שלו מעניין ביותר, JOCS דה LLETRA, אמן הספר ו באותו זמן objectA ספר (אוצר עבור אספנים של עבודות מודפסות נדיר), נערך על ידי המחבר בשנת 1987, לרגל תערוכה Postpos גלריה, של Valencia, ברתולומיאו כתב: Pompte יתקפל lohiver de les lletres. במכפלת dir ל56 שאינם טמפ של mateixa דרך לכל מילות המפתח לכל יש טעם persones, מילות מפתח les perqu? refreden כדי שמדמה של sortir הפה, על הוא למעשה calentetesa ממוסגרת אולי בחורף ההוא המחבר מתייחס אשר כבר הגיעו ולאחר בגילאי, המילים צריכה יותר לא עוזב הפה החם סותרות את עצמן ולפרסם ללא הדפסה, או פשוט כדי לקרוא בעל douna devant לפתוח, יום של הנשירה תקן doairea. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את ישראל כץ.

ישנם ספרים זה אף אחד מעולם לא הסיר ממקום מגוריהם של מגורים, המרחב בחזקתם במשך שנים, וכי הוא הוצב ללא זיכרון זה העובדה שיש לך. מחפשת בספרים של Ferrando, מעבר שלה Valencia הביתה, ספרייה ציבורית, יש קסם פתאומית, לא רק בגלל מעשה זה מישהו במקום חותם בעיתון שהוכנו למטרה זו וכי היא חיכתה זמן בטקס של המתנה שקט, כי כל ספר צריך לפתוח בפעם הראשונה (תרתי משמע) הוא שהיא מסתירה סודות הקריאה ניתן לפענוח. כדאי לך לעיין אצל הכנסת כדי לקבל עוד מידע. זו הייתה הרגשה שהיה בידיים שלי הופעות פואטי, נערך באליקנטה ב-1988, בתוך אשר, בנוסף הגלויות, הטקסט היחיד הקיים במניפסט את הביצועים כמו lenguajea. Ferrando מתאר מה לימים קבוע בעבודתו, interiorization, תחזור אל החלל הפנימי שאינו ניתן לייצוג (כך להכליב למרצה-espectador). הופעה הוא הנהון.

העין לא לצחוק, sonriea, אמר. ביצועים שנעשו על ידי ברטולומה Ferrando-פסטיבל מלון אינטרנציונלה מילאנו של שירה, 1984. החל מתאריך זה אפשרי כי התיאוריה על השירה ו ביצועים הוצגו על ידי B. Ferrando כתבי עת שונים, בריתות, כנסים, אתרי אינטרנט יש לו מסוימים frenzies לכיוון אחר מגמות (בתוך heterodoxy שהוא טבוע לך), אבל הייתי אומר שזה אחד הכי נאמן שלו הפרקטיקה האמנותית הראשונית ואחידה יותר ביחד, אשר נתפסת sidelined עקרונות אלה המשרד של אותנטיות, אקטיביזם פואטיכל כך קשה לצפות היום בקרב הסופרים הצעירים ברגע ליפול לתוך הקלות את representcacion ואת הקריינות ללא גבולות. Poemas-cuna הצליחו לפרוץ גאוגרפיה מדורגת בה אנו חיים, כדי להציגה השכבות לחתיכות, עם לשונית תפארתו, בפאזל יצירתי. מילים, בין שני מרווחי, אנחנו קופצים לעיניים רק כאשר התמים ביותר היו, עם הרעיון של לחישה לנו משהו על עצמם, או אולי התכוון לשאול אותנו ולשאול אותנו לשמור על קשר קבוע עם כפה. (ריבוי קוהרנטי) חזותי השירה בספרד, ברטולומה Ferrando.) Ferrando הציג את visual ואת אידאוגרפיה בערים שונות של ספרד, איטליה, צרפת. הופעותיה טיילתי חצי עולם. זה חלק של קבוצות Flatus Vocis Tr?o, Mundana גבוה דה מוסיקה ואת רוחו, מוקדש לפיתוח שיטות יצירתיות הממוקם באמצע הדרך שבין אמנות המוזיקה, השירה, פעולה. הוא המייסד של טקסט פואטי מגזין. הוא גם פרופסור ביצועים והאמנות למיצבים בפקולטה לאמנות של Valencia. אולי פעילות אחרונה זו ראוייה ביותר (במובן המעשי) כי הם רבים מי בזכותו הציג מהראש בעולם של ביצועים ושירה החזותי לאחר הלומדים בכיתות של הנושא שלה.