הפאדו: מלנכולי ועצוב השיר

הפאדו הוא הלב של הנשמה הפורטוגזית, והוא חיים עכשיו יותר מתמיד. חזק דור חדש של אמנים מצטרף הקולות האגדי של פעם. רכיב חיוני של מוזיקת הפאדו saudade, או אשר בפורטוגזית מתורגם געגועים. . זה מוזיקה עצובה ששר ליעד (הפאדו מקורו fas הלטינית, פקטום, וזה נרדף "יעד"), מוות, אהבה נבגדת, ייאוש, מלנכוליה. המקור של זה מוזיקה פופולרית, ראשיתו בתחילת המאה ה-19 בקרב המעמדות הנמוכים תושבי שכונת מצוקה. הפאדו היה המוזיקה קורע והעמוקות של טברנות, בתי בושת ואת פינות חשוכות השכונות Alfama ו- Mouraria, זקן חלק המסכן של ליסבון. מאוחר יותר, שירים אלה מהפרברים, הפך אופנתי מאוד בקרב המעמד האריסטוקרטי, וזה הציג פסוקים אלה בחייהם כמו אקסצנטריות.

כמה סוגים אחרים של מוזיקה פופולרית, טנגו ארגנטינאי, בלוז אמריקאי, פלמנקו ספרדי, הפאדו אסור הגדר, אבל padalearse כמעדן. גברים ונשים כאחד יכולים לשיר הפאדו, למרות הציבור הרחב כמעט תמיד מעדיף קול נשי לז'אנר. זמרת הפאדו טוב מגזימה שלו הבעות פנים ומחוות באדיקות בהופעות שלו. הידיים נעות מצד אחד לשני עם נדנדות אלגנטיות, בעוד הגוף נשאר סטטי. הז'אנר הזה הגיע תור הזהב שלה במחצית הראשונה של המאה ה-20, כאשר הדיקטטורה פורטוגזית של סאלאזאר הכריחו הפאדו זמרים להיות אנשי מקצוע, מרותק אותם הבתים של הפאדו (המקומות היו מותאם למטרה זו). כיום, הפאדו הוא מוגן על ידי מוסדות רשמיים, מטופח כמו מחזה לתיירים. עמליה רודריגז היתה מלכת הפאדו, הערצתי בארץ שלו והחזיק בחו ל נציג המפורסם ביותר של תרבות רוסית.

שאר גדולי הסוג היו קרלוס ראמוס, אלפרדו Marceneiro, ברטה קרדוזו, מריה תרזה דה Noronha, Herm?nia סילבה, פרננדו פאריניה, פרננדו Maur?cio, לוסיליה לעשות קרמו או מנואל דה אלמידה. כיום, כריסטינה ברנקו, מריזה (mariza) הם שניים הפאדו vitoreadas רוב. שניהם מנסים להביא את הז'אנר הזה בין התרגיל של מסורת מגמות חדשות. אם אתם נוסעים לליסבון, אל תחמיצו מחזה הפאדו. ישנן מסעדות רבות בה תוכלו לסעוד לצלילי fados יקר. מיטב הפאדו בתים בנפות Alfama, Mouraria, Bairro Alto ו- Madragoa. מצאו את הזול הטוב ביותר ביניהם.