התחרותיות וטכנולוגיה

הצלחה מושגת לעתים קרובות על-ידי אלה שלא יודעים כי הכשל הוא בלתי נמנע. פתחים הכלכלי של גבריאל קוקו שאנל הופיעו בצורך לתת דרך השיווק, החלפת מוצר יתרונות כי המדינות המעורבות. כמובן, כדי להשיג מטרה זו, הם פיתחו טכנולוגיה יצר מוצרים, שירותים אשר לטפח את התחרותיות דינאמי, אשר מעדיף את אלה אשר הכינו להם, במיוחד חברות אשר זוהו עם הופעתה ושימוש של הזדמנויות הנובעות פתחים חדשים אלה. בכאן עוד הפעם, שבו תרחישים כלכליים לדוגמה שבו התחרותיות הוא הגורם המכריע, התחרותיות וטכנולוגיה תפקיד משמעותי, היבט שלא ניתן ignoradoa על-ידי ניהול, ולא חוקרים של מדעי הניהול, elloa invitaa ניתוח זה הזדמנות. הוא מוכר הטופס צפוי יותר צמיחה נובע השחזור של competitividada בחברות היטב ותיקה ובוגרת. מאז, עודדה דרך mediosa מושרש עמוק ביותר הגידול הוא בהדרגה פחות צפוי. אסטרטגיית הצמיחה אגרסיבי יותר הם בדיוק, צפויות פחות.

כמו חנן מאק הצביע, זה מייצג הודעה עבור companiasa מי רוצה לגדול, וזה הצורך לנהל את קשת רחבה של אסטרטגיות צמיחה, שמרנית ביותר כדי הרפתקנים ביותר. אבל אם הם רוצים לקבל צמיחה בטוח, מהיר ויעיל מבחינת עלויות, כן מוטב לשחזר התחרותיות של חברות atraviesana כי במשך תקופה של בשלות, אני מעז לי להוסיף גם, כי גם הוא revisara מכריע את הטכנולוגיה הנוכחית שלך לפני ההשפעות של המשתנים exogenous מעל לכל, הכלכלה inflationary. חברות מתמודד עם מציאות של הכלכלה המשתנה, תחרות גדולה בין בשווקים העולמיים, על מנת לעמוד ביעדיה, מסכימים המומחים חוזקו עם הכישורים הבאים: (א) גישה מתפתחים טכנולוגיות לפיתוח שיכולה לשמש כבסיס קיבולת יחסית חדש מאוד רווחי חברות. b) את הצמיחה בשוק היישומים של בעלי ערך מוסף גבוה עבור טכנולוגיות אלה ג) שיטה לאימות ולסווג את המושגים מסחרי הרווחי ביותר, להצטרף טכנולוגיות לתוך היישומים שלהם בתוך השוק. כפי חנן מאק (Re. אסטרטגיות תחרותי), כישורים אלה יכולים ליצור הזדמנויות. אבל, כדי להכניס אותם בפועל, יש צורך לעמוד בדרישות שני: יש תערובת של אסטרטגיות גמיש להביא בזמן השיווק סביר להניח מושגים מסחרי, צוות מנהלים יזמים המיומן לנהל מפעלים שפותחו באופן פנימי או לעבוד עם חברות חיצוניות כמו שותפים או coempresarios.

האמת היא, כי לא ניתן להתעלם טכנולוגיה רלוונטית, כך אנו מוצאים כי יש מישהו לקחת בחשבון את הרחבות לוגי של טכנולוגיית הבסיס פורסם ההעברה של מוצרים החל הזרם הראשי של החברה להוביל רכישת cienciasa משלימים או aa. דוגמה לכך היא בדיוק הסתעפות של טכנולוגיית עיבוד נתונים IBM, עם רכישת יכולות הנתמכות של Relm telecomunicacionesa. הוא גם במקרה של היישום של טכנולוגיות existentesa לאפשר חדירה לתוך מקטעי קשורים ושוק שונים אפילו לגמרי. א. בהחלט, גם הם מתעוררים טכנולוגיות הנחשבות לצמיחה שעשויים להיות בסיסי של חברות העתיד ומשווקת כי, לכן, quizasa הוא כל מערכת יחסים עם הטכנולוגיות המובילות של הרגע או הקיימת. חשוב לציין גם, כי העולים טכנולוגיות א. הצמיחה בעתיד הקרוב, מכסים הרבה היקף בניהול המודרני. הם כוללים יישומי מערכות מידע בתעשייה, המכונה flexiblesa מערכות של ייצור; כמה מערכות אלה הם נשלטים על-ידי תוכניות בינה מלאכותית ומופעל על ידי רובוטים במקום אנשים. בתוך בינה מלאכותית יש, בתורו, מסד נתונים של בקיאות ויישומים בצורה של תכניות ההכשרה או פרוטוקולים אבחון. רובוטים חכמים יש מערכות החישה משופרות המאפשרות להם יש ראייה חדה, חוש המישוש רגישות, הפעלת קול. אכן, שילוב של טכנולוגיות מתפתחים בתוך תהליך הצמיחה, כלומר שזה לא אפשרי רק תלוי אסטרטגיה ליצירת מקורות כלי נוסף. להיפך, יש תכנית מלאה של פיתוח. מכאן, אילו חברות עליך לפקח על ההרחבה של טכנולוגיות דרך עבודה פנימית מתמדת מחקר ופיתוח ולתחזק interrelation דינמי עם אוניברסיטת מרכזי, סוכנויות המדינה מחויבת בניהול טכנולוגיה חדשה כפי ניתן להבחין, היום, מול שוק אגרסיבי, תחרותיים, שבהם הצרכים של הצרכן, למשל בהפוסאדאס קנה הנשימה השתנה על-ידי התנהגות חקירה רציונלי יותר, אתה זקוק טכנולוגיות להתאים לדרישה בפועל, במיוחד כי הם תחרותיים שלהם בסוף מוצרים או שירותים. 12/2/09 מהנדס תעשייה, עורך דין. EGADE (ITESM);UC לתארים מתקדמים תואר במינהל עסקים, איכות, יעילות; חינוך לתואר שלישי מחזיק פרצופים UC בוגר Educacionprofesor באזור. לתארים מתקדמים בתכנית מתואמת איכות ויעילות UC פונה יועץ – עסקים ייעוץ DEPROIMCA deproimca. comEXATEC