ניהול משברים: להיות יוזם או להיות תגובתית?

מאת: אוסקר עורך Rossignoli שגיאות מדי יום עסקים הם בלתי נמנע, החשובה היא איך אנחנו מגיבים אליהם. לאחרונה מצאתי אצל מנכ"ל משרד התקשורת אוזן קשבת . גם כתבנו כי אין החברה פטורות על פי צורך ניהול משברים. יש רק 2 סוגים של חברות: אשר עברו משבר ואת אלה בקרוב, אין ספק. כאשר חברה לא מוכנה של ניהול משבר שזה פורץ החוצה, את היחס שלך היא ראקטיבית, שכן על-ידי ישות בלתי צפויה, שום דבר לא מתוכנן, מה שנשאר הוא כדי להיות מגיבים לכל פיגוע או כל כותרת שלילית בתקשורת. מדיה לא צפויה של המצב משבר ישנן שתי דרכים להגיב: להגיב בצורה שלילית, מסתיר את העובדות, הימנעות עימותים ציבוריים, ובמקרה זה יהיה קשה לשחזר את התמונה. לא פרוץ המשבר, מעמד, פעולה מאורגנת עם סיכויי שחזור התמונה והמוניטין של החברה.

מה קורה כמעט תמיד משבר פתאומי היא כי פקידים רבים על-ידי הגורם הרגשי-להסחף מתחילים לעשות טעויות, מבלי לשים לב יש, הם פתאום עושים הצהרות לעיתונות אודות ערכות הנושא של היריב שלו: מאותו רגע הם סימון לו את סדר היום, והוא איבד שליטה על הנושאים של הציבור ויכוח על ידי להיסחף על-ידי רגשות. לא מומלץ כי ועדות משבר בהנהגת אנשים נפשי מאוד לבלבל פעולה אגרסיבית עם פעולה יעיל. אנשים אלו גם יכולים לשמש דוברים כי זה קל לגרום להם לאבד שליטה ולעשות טעויות כל הזמן. כמה פעמים חוזר הסיפור של מנהלים או אגרסיבי המנהלים ביצעו סדרה של מודגש נע של התגובה המקנים להם כוח לכאורה רב ושליטה האויבים שלהם. אבל זה רגעית, שכן הם פועלים בפזיזות עם הגדול רגשית לכפות האויבים המצטרפים לאחר מכן. לצמיתות להיות מגיבים עושה כי חברה ועובדיו מוצו, עד בלתי נמנע שהם יכולים לא יותר. עלינו לשאול את השאלה הבאה: האם התחושה להיות בקדחתנות מגיבים אם אי פעם לנו? להשתלט על המצב? למה תמיד אנחנו יש לנו להגיב לעובדות ולא לכוון אותן? התשובה היא פשוטה: יש לנו רעיון שגוי של כוח. ניהול משברים, שבו החברה יש לפעול באופן מיידי, יש חשיבה אסטרטגית לגבור אפילו על הסיבה ורגש יש כוח.

מהות הכוח היא היכולת לשמור על היוזמה, להשיג אחרים מגיבים לפעולות שלנו, להשיג המתנגדים נשמרים תמיד על ההגנה. זה יאפשר לנו תמיד לנהל את סדר היום, יש כוח ושליטה הנושאים של הדיון הציבורי. לסיכום: אנחנו חייבים להיות אסטרטגית יותר מאשר רגשי, בדיוק כפי שעלינו להיות פרואקטיביים במקום להיות תגובתי. אם ברצונך לקבל מאמרים ומשאבים כל שבועיים הדוא ל שלך אודות אופן הטיפול של משבר להירשם בחינם מקישור זה, או להעתיק אותו הדבק אותו אל תוך הדפדפן שלך, מנוי ואת אתחיל לעלון שלנו היום.